Elektronické recepty: lze psát průvodku na léky i formou sms, také stále emailem. Email vám přijde z centrálního úložiště receptů v zašifrované formě, opatřené PINem, což je rodné číslo bez lomítka. 

 

Pro ty z vás, kteří mají zájem kontrolovat svoji hmotnost, stravovat se dle posledních veděckých doporučení -  pro insipiraci: www.cukrpodkontrolou.cz. Především prosím pamatujte -  je potřeba se hýbat! A ti kdo z vás kdo ještě kouříte, tak už tedy vážně přestaňte. 

Pokud patříte mezi ty, co musí užívat warfarin, není potřeba držet žádnou speciální dietu, Je ovšem nutné vyvarovat se alkoholu. Pokud jste byli v jiné ordinaci nebo nemocnici informování o tom, že nemáte jíst zeleninu, je to špatně. Zeleninu velmi potřebujeme, a přestat ji jíst kvůli warafrinu je chyba. Jen prosím nedělejte velké výkyvy (kapustové karbanátky, kopec špenátu...), tedy jíst, a stále přibližně stejné porce. Nevhodné léky: Ibalgin, Ibuprofen, Ibumax, Diclofenac, Voltaren...bezpečný je naopak paracetamol v omezeném množství, které je pro každého individuální, udává se bezepčnost do 6 tablet za den. Podrobněji: https://www.lecba-warfarinem.cz/strava-a-warfarin/vitamin-k/

 

Jak odstranit klíště? Co nejdříve. Stačí vyviklat, a po té vždy desinfekce. Není potřeba namydlit, olejovat atd. ani netočit. Pokud zůstanou zbytky klíštěte v tkáni, většinou se nejedná o infekční materiál a  není potřeba panikařit. Ráda pomohu s odstraněním takových zbytků.

 

Dobrá zpráva, informace od distributora vakcín: 

Nově publikovaná meta-analýza u více než 1,3 miliónu dětí aktuálně zveřejněná v prestižním vědeckém časopise Vaccine jednoznačně vyvrátila možný vztah mezi očkováním a autismem nebo poruchami autistického spektra.Originální souhrn je možné najít zde: www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Luke+E.+Taylor

https://protean.cz/clanek/2/stanoveni_infekcnosti_klistat  Měli jste klíště? Bojíte se zda bylo infikované? Lze jej dát vyšetřit.

 

seznam mamografických pracovišť s odkazy na webové stránky, a kontakty na 2 nejčastěji požadovaná pracoviště:

https://www.mamo.cz/index.php?pg=mamograficky-screening--centra--seznam

https://www.mammacentrum.cz/online-objednani (V Praze na Zeleném pruhu),

mamograf P+P Klinika Kladno telefon 312 619 128

 

Doporučuji tyto stránky Kralup, kde lze vyhledat adresy, kontakty a ordinační hodiny kralupských lékařů 

https://www.mestokralupy.eu/mesto/zdravotnictvi/prehled-lekaru-a-zdravotnickych-zarizeni-ve-meste/ 


 

 

Kontakt

MUDr. Eva Málková

Nerudova 1093
Kralupy nad Vltavou
27801


315725210