Jak odstranit klíště? Co nejdříve. Stačí vyvyklat, a po té vždy desinfekce. Není potřeba namydlit, olejovat atd. ani netočit. Pokud zůstanou zbytky klíštěte v tkáni, většinou se nejedná o infekční materiál a  není potřeba panikařit. Ráda pomohu s odstraněním takových zbytků.

 

Dobrá zpráva, informace od distributora vakcín: 

Nově publikovaná meta-analýza u více než 1,3 miliónu dětí aktuálně zveřejněná v prestižním vědeckém časopise Vaccine jednoznačně vyvrátila možný vztah mezi očkováním a autismem nebo poruchami autistického spektra.Originální souhrn je možné najít zde: www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Luke+E.+Taylor

 

https://www.proalergiky.cz/magazin/clanek/financni-prispevky-pri-celiakii-muzete-ziskat-nejen-u-zdravotni-pojistovny?utm_source=newsletter&utm_medium=clanky&utm_campaign=zari2014

https://protean.cz/clanek/2/stanoveni_infekcnosti_klistat  Měli jste klíště? Bojíte se zda bylo infikované? Lze jej dát vyšetřit.

 

https://www.zijzdrave.cz/  praktická doporučení k hubnutí, tabulky energetických hodnot potravin a výdeje energie...pod patronátem VZP.

https://www.stob.cz/, https://www.stob.cz/tabulky-a-cisla-co-se-jinam-neveslo/kalkulator-tepove-frekvence, https://www.stob.cz/tabulky-a-cisla-glykemicky-index/hodnoty-glykemickeho-indexu-tematicky  pro ty z vás, co to s hubnutím myslíte vážně.

 

seznam mamografických pracovišť s odkazy na webové stránky, a kontakty na 2 nejčastěji požadovaná pracoviště:

https://www.mamo.cz/index.php?pg=mamograficky-screening--centra--seznam

https://www.mammacentrum.cz/online-objednani (V Praze na Zeleném pruhu),

mamograf P+P Klinika Kladno pouze na telefonu 312 619 128

 

Doporučuji tyto stránky Kralup, kde lze vyhledat adresy, kontakty a ordinační hodiny kralupských lékařů 

https://www.mestokralupy.eu/mesto/zdravotnictvi/prehled-lekaru-a-zdravotnickych-zarizeni-ve-meste/ 


 

 

Kontakt

MUDr. Eva Málková

Nerudova 1093
Kralupy nad Vltavou
27801


315725210