K dipozici jsou již kompletní vakcíny proti chřipce. 
Pojišťovna VZP začala nově přispívat na očkování proti spalničkám částkou 500 Kč. 

Pořídily jsme do ordinace přístroj na nastřelování náušnic - systém Blomdahl. Náušnice vám dáme sterilní naše, po 6 týdnech si můžete dát vaše. 

Rozšiřujeme diagnostické možnosti - rychlo test ke zjištění Streptokoka se nám již několikrát velmi osvědčil. 

S platností od 1. května 2019 dojde v Nemocnici Mělník k úpravě provozu. Vedení nemocnice po společných jednáních se zástupci Středočeského kraje, města Mělník i zdravotních pojišťoven dospělo k modelu provozu ambulancí, který by měl odpovídat zjištěným potřebám obyvatelstva a pacientů ve spádové oblasti.                                                 

V budovách současné interny a chirurgie budou i nadále fungovat nepřetržité 24hodinové příjmové ambulance těchto odborností, avšak výhradně za účelem akutního příjmu pacientů na lůžka interních a chirurgických oborů. Pro neakutní případy bude v budově interny otevřena lékařská pohotovostní služba pro dospělé. Ordinační doba bude ve všední dny od 16:00 do 20:00 hodin, o víkendech a svátcích od 12:00 do 19:00 hodin. Mimo tyto časy se musí pacienti s neakutními problémy obracet na jiná zdravotnická zařízení, která z vlastních zdrojů či za přispění státu poskytují 24hodinovou pohotovostní službu. V budově chirurgie bude nově v provozu úrazová ambulance od pondělí do neděle v čase od 7:00 do 15:30. V budově polikliniky bude nemocnice i nadále provozovat ORL pohotovost pro děti a dospělé v nezměněných časech – pracovní dny od 16:00 do 20:00, o víkendech a svátcích od 8:00 do 20:00 hodin.

 

Množí se dotazy na možnosti zjištění protilátek proti spalničkám. O očkování, zcela překvapivě, zájem ale nemáte. Odběr krve na protilátky proti spalničkám je ovšem nutné si uhradit, cena je dle aktuálního číselníku 794 Kč IgM i IgG protilátky), zjištění účinnosti očkování, které jste prodělali v dětství, kdy stačí pouze odběr IgG je 397 Kč. Podrobnosti cen viz https://www.synlab.cz/media/files/filesgroup/18094tm_synlab_cenik_serologie_102018_01.pdf

Doporučená vakcína k přeočkování je M-M-RvaxPro aktuální cena 569 Kč + poplatek za očkování obsahuje kombinovanou vakcínu proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Vakcínu nutno předem objednat, nelze očkovat ihned. 

Přišla nám milá zpráva od dr. Flídra, psychiatrická ambulance Kralupy, že lze opět k němu odesílat pacienty, objednání na tel: 723452017. 

Cena za výpis z dokumentace je nově od 13,9,18 zvýšena na 200 Kč, narovnávám tak cenu s ostatními ambulancemi a řeším tak váš - pacientů - věčný problém s drobnými. Občas jsem dotazována na možnost bezhotovostní platby kartou, vzhledem k ceně za tuto službu bych musela cenu za výpis ještě navýšit, to bych zatím opravdu nerada. Děkuji za pochopení. 

STOP stav přijímání nových pacientů. Kapacita naší ordinace je v tuto chvíli víceméně naplněna. Pokud bychom nabírali dále, již nemůžeme zajistit dostatečný komfort pro Vás, naše pacienty. Prodloužily by se čekací doby na vyšetření i v čekárně, atd. Někteří pacienti samozřejmě také odcházejí, ať k jiným lékařům nebo nás opouštějí naždy, pak lze v ojedinělých případech přibrat nového pacienta. Děkuji za pochopení. 

 Naše spolupracující laboratoř nabízí ZDARMA vyšetření z krve nyní tzv. ledvinový soubor a glykémie - hladina cukru v krvi. Kdo máte zájem, pak další informace u mne v ordinaci nebo přímo v laboratoři nebo na https://www.zdravinaroda.cz/.

https://www.amelie-os.cz/cz/zamestnavani příležitost pro pacienty po onkologické léčbě.

Doporučuji pro ty z vás, kteří chcete více informací o očkování do zahraničí tyto stránky: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/ockovani-na-cesty

 

 

 


Fotogalerie: Aktuality

/album/fotogalerie-aktuality/img-20161130-131947-jpg/

——————————


Kontakt

MUDr. Eva Málková

Nerudova 1093
Kralupy nad Vltavou
27801


315725210