Vakcíny proti chřipce mají letos velké způždění, příslib zatím máme začátek října. 
Pojišťovna VZP začala nově přispívat na očkování proti spalničkám částkou 500 Kč. 

Pořídily jsme do ordinace přístroj na nastřelování náušnic - systém Blomdahl. Náušnice vám dáme sterilní naše, po 6 týdnech si můžete dát vaše. 

Rozšiřujeme diagnostické možnosti - rychlo test ke zjištění Streptokoka se nám již několikrát velmi osvědčil. 

S platností od 1. května 2019 dojde v Nemocnici Mělník k úpravě provozu. Vedení nemocnice po společných jednáních se zástupci Středočeského kraje, města Mělník i zdravotních pojišťoven dospělo k modelu provozu ambulancí, který by měl odpovídat zjištěným potřebám obyvatelstva a pacientů ve spádové oblasti.                                                 

V budovách současné interny a chirurgie budou i nadále fungovat nepřetržité 24hodinové příjmové ambulance těchto odborností, avšak výhradně za účelem akutního příjmu pacientů na lůžka interních a chirurgických oborů. Pro neakutní případy bude v budově interny otevřena lékařská pohotovostní služba pro dospělé. Ordinační doba bude ve všední dny od 16:00 do 20:00 hodin, o víkendech a svátcích od 12:00 do 19:00 hodin. Mimo tyto časy se musí pacienti s neakutními problémy obracet na jiná zdravotnická zařízení, která z vlastních zdrojů či za přispění státu poskytují 24hodinovou pohotovostní službu. V budově chirurgie bude nově v provozu úrazová ambulance od pondělí do neděle v čase od 7:00 do 15:30. V budově polikliniky bude nemocnice i nadále provozovat ORL pohotovost pro děti a dospělé v nezměněných časech – pracovní dny od 16:00 do 20:00, o víkendech a svátcích od 8:00 do 20:00 hodin.

 

Množí se dotazy na možnosti zjištění protilátek proti spalničkám. O očkování, zcela překvapivě, zájem ale nemáte. Odběr krve na protilátky proti spalničkám je ovšem nutné si uhradit, cena je dle aktuálního číselníku 794 Kč IgM i IgG protilátky), zjištění účinnosti očkování, které jste prodělali v dětství, kdy stačí pouze odběr IgG je 397 Kč. Podrobnosti cen viz https://www.synlab.cz/media/files/filesgroup/18094tm_synlab_cenik_serologie_102018_01.pdf

Doporučená vakcína k přeočkování je M-M-RvaxPro aktuální cena 569 Kč + poplatek za očkování obsahuje kombinovanou vakcínu proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Vakcínu nutno předem objednat, nelze očkovat ihned. 

Přišla nám milá zpráva od dr. Flídra, psychiatrická ambulance Kralupy, že lze opět k němu odesílat pacienty, objednání na tel: 723452017. 

Cena za výpis z dokumentace je nově od 13,9,18 zvýšena na 200 Kč, narovnávám tak cenu s ostatními ambulancemi a řeším tak váš - pacientů - věčný problém s drobnými. Občas jsem dotazována na možnost bezhotovostní platby kartou, vzhledem k ceně za tuto službu bych musela cenu za výpis ještě navýšit, to bych zatím opravdu nerada. Děkuji za pochopení. 

STOP stav přijímání nových pacientů. Kapacita naší ordinace je v tuto chvíli víceméně naplněna. Pokud bychom nabírali dále, již nemůžeme zajistit dostatečný komfort pro Vás, naše pacienty. Prodloužily by se čekací doby na vyšetření i v čekárně, atd. Někteří pacienti samozřejmě také odcházejí, ať k jiným lékařům nebo nás opouštějí naždy, pak lze v ojedinělých případech přibrat nového pacienta. Děkuji za pochopení. 

 Naše spolupracující laboratoř nabízí ZDARMA vyšetření z krve nyní tzv. ledvinový soubor a glykémie - hladina cukru v krvi. Kdo máte zájem, pak další informace u mne v ordinaci nebo přímo v laboratoři nebo na https://www.zdravinaroda.cz/.

https://www.amelie-os.cz/cz/zamestnavani příležitost pro pacienty po onkologické léčbě.

Doporučuji pro ty z vás, kteří chcete více informací o očkování do zahraničí tyto stránky: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/ockovani-na-cesty

 

 

 


Fotogalerie: Aktuality

/album/fotogalerie-aktuality/img-20161130-131947-jpg/

——————————


Kontakt

MUDr. Eva Málková

Nerudova 1093
Kralupy nad Vltavou
27801


315725210