info ke covidu hezky pohromadě: https://www.svl.cz/informace-pro-pacienty/

Preventivní prohlídky již nebudeme nadále odkládat, můžete se prosím začít objednávat. 

English speaking patients:
Please do NOT come to our practice in person if you have a cold, sore throat or any other symptoms of respiratory infect (sneezing, runny nose etc).
If you experience the above mentioned symptoms, please CONTACT US BY EMAIL FIRST. In your email, please list how long do you have problems for, what kind they are and how have you been treating yourself so far. If you need a sick leave for your employer, this can also be done over email.
This approach is necessary because of current situation regarding the Covid-19 pandemic. Thank you for following the rules.

Pokud voláte do ordinace ohledně covidu, prosím stručně: Jak dlouho máte potíže, jaké - včetně jak byla vysoká teplota v posledních 2 dnech, když máte mít karanténu - ze kdy byl kontakt covid pozitivní...

https://www.youtube.com/watch?v=kR8erS3Nyc4&feature=share&fbclid=IwAR0WIXzEUR1mlOXJPy8y9ZwS3qaCfaj9NN2s4P66dPlAGS28Te9V0cypynY - dechové svičení, je vhodné pro pacienty s covidem, i přo podezření na covid, i pro dosud nenakažené jako prevence. 

Doporučuji předzásobit se léky cca na 2 týdny rezervu, ne proto, že bych se obávala nedostupnosti léků, ale proto, že se může lehce stát že i já onemocním a nebudu moci ordinovat. Zahlcení naší ordinace telefony a emaily je enormní, a pokud budeme testovat na covid jak plánuje ministr zdravotnictví, na takové věci jako předepisovat léky nebude absolutně čas. A považuji za velmi prozíravé udělat si doma dostatečnou zásobů léků na horečku, rýmu, bolest v krku, kašel, průjem. Pokud máte příznaky nachlazení, máte zůstat hned doma v izolaci, ani nesmíte chodit do lékárny. 

Výzva pro pacienty, kteří se vyléčí z infekce covidem (mimo ženy, které byly někdy těhotné - ty jako dárkyně plazmy jsou nevhodné) : Prosíme vyléčené pacienty z infekce COVID-19, aby kontaktovali naše transfuzní oddělení ÚVN. Vaše plazma pomůže v léčbě pacientů s vážným průběhem onemocnění covid-19 v celé České republice!  na telefonu: 973 203 217 (po-pá 7-15 h) nebo ohbkt@uvn.cz, https://www.uvn.cz/cs/novinky/6089-hledame-vylecene-pacienty-z-infekce-covid-19-krevni-skupiny-ab

odkaz na mapu odběrových pracovišť: https://special.novinky.cz/odberova-mista-covid/

Očkování proti chřipce letos ukončeno, kapacita vakcín vyčerpána. 

Nové ordinační hodiny se nám neosvědčily, prosím o objednávání se na přesný čas, on-line, telefon...ORDINUJEME POUZE NA OBJEDNÁNÍ.  Prosím i nadále o zvýšenou opatrnost a ohleduplnost. Pacienti, kteří máte podezření na Covid, máte mít karanténu a podobně - téměř vše zvládneme vyřídit telefonicky, emailem (stále lze poslat fotografie krku..) nebo videokonzultací. Telefony prosím až ve druhé polovině ordinační doby. 

 

NIKOMU NEPROSPĚJE, KDYŽ NAŠE ORDINACE BUDE V KARANTÉNĚ. PROSÍM MYSLETE NA TO A SNAŽTE SE VŠECHNY PROBLÉMY DOPŘEDU KONZULTOVAT PO TELEFONU NEBO EMAILEM. PŘÍPADNĚ PO DOMLUVĚ VIDEOKONzultací.

 

Jako velmi užitečný nástroj pro získání veškerých informací o covidu, sama často využívám, doporučuji tzv. covidovou kartu - aplikaci do mobilního telefonu, naskenováním QR kodu na těchto stránkách - https://koronavirus.mzcr.cz/digitalni-karta-covid19/, jsou zde  informace o odběrových pracovištích včetně odkazů k objednání, virtuální sestra se kterou můžete konzultovat některé otázky, důležitá telefonní čísla.

 

V deníku N  vyšel velmi hezký souhrný článek o všem co je užitečné vědět ohledně koronaviru https://denikn.cz/429669/vsechny-dulezite-dotazy-kolem-koronaviru-na-ktere-jste-se-chteli-zeptat/?ref=tit, je samozřejmě nutné zaplatit předplatné. 

Mám skvělou novinku, už umíme komunikovat přes video! ráda bych tuto službu využila pro ty z vás, u kterých je velké podezření na infekci COVIDEM 19 - horečka, zvýšená teplota, bolest v krku, kašel, průjem, ... Ke spojení dochází přes váš email, je potřeba se dopředu domluvit na přesném čase, lze emailem nebo telefonicky. 

KORONAVIRUS: snažíme se o vrácení do normálního režimu. Začali jsme opět provádět pracovní prohlídky, dia prohlídky, připravovat výpisy a prohlídky pro řidiče, předoperační vyšetření...Prosím ale o předchozí objednávání na telefonu 315725210 nebo emailem na eva@evamalkova.cz. Léky vám rádi zašleme elektronicky smskou, ověřte si platnost vašeho telefonního čísla, pokud si píšete o léky na tlak - poslat záznam několika měření z poslední doby. 

Prosím stále důsledně dodržujte zásady respirační hygieny, často si myjte ruce mýdlem a vodou, používejte dezinfekční prostředky. 
 

Doporučuji pro ty z vás, kteří chcete více informací o očkování do zahraničí tyto stránky: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/ockovani-na-cesty

 

 

 


Fotogalerie: Aktuality

/album/fotogalerie-aktuality/img-20161130-131947-jpg/

——————————


Kontakt

MUDr. Eva Málková

Nerudova 1093
Kralupy nad Vltavou
27801


315725210