KORONAVIRUS: omezte jakékoliv návštěvy v ordinaci. Do odvolání. Týká se preventivních prohlídek, včetně závodních, výpisů z dokumentace, očkování, kontrol tlaků, předpisu léků a neakutních onemocnění, atd. Vzhledem k nedostatku ochranných prostředků nás odborná společnost vyzvala, abychom omezili ordinační dobu i počet zaměstnanců v ordinaci. Pokud tak nastane, napíši sem. 
Vzhledem k přetížení telefonu do ordinace je často lépe komunikovat emailem - ideálně pro e-recepty, neschopenky pro karanténu...Zcela nestandartně preferuji i posílání fotografií nálezů, které by jste rádi konzultovali. 
 
Dobrá zpráva pro ty z vás, co máte odložené lázně - platnost poukazů se prodlužuje o 6 měsíců. 
 
Informace ohledně COVID-19 na www.koronavirus24.cz, dále https://www.szu.cz/, v případě potížíkontaktujte telefonní linku SZÚ 1212, 724810106 nebo 725191367, 725191370 nebo hygienu pro okres Mělník 736521327 nebo 736521428. V případě, že máte intenzivní dechové potíže volejte rovnou 112 nebo 155.  V žádném případě nechoďte při podezření na nákazu do ordinace! 
Nevolejte zbytečně, linky jsou přetížené a můžete blokovat linku pro někoho kdo ji potřebuje více. na stránkách koronavirus24 lze získat informace velice rychle, pokud je v mých silách, ráda s vámi vaše otázky také prodiskutuji, ideálně emailem. 
 
Důsledně dodržujte zásady respirační hygieny, často si myjte ruce mýdlem a vodou, používejte dezinfekční prostředky. Nejhorším následkům zabráníme jednoduše tím, že se budeme chovat jako bychom byli sami nakaženi. Roušky mají smysl, i doma ušité. Respirátory - ty co nejsou nikde k mání, chrání před onemocněním. Rouškou naopak prokazujete ohleduplnost k ostatním. Nesahejte si na obličej. Ani na vlasy. Nejvíce ohroženou skupinou jsou senioři. Noste jim léky i jídlo opravdu jenom s rouškami a po vydesinfikování rukou. I jim zajistěte desinfekci. Ale nejúčinnější je skutečně 20 vteřinové mytí rukou mýdlem a teplou vodou. 
Pro řadu z váš bude těžké vyrovnat se stresem a úzkostí. Je lépe přechodně předepsat léky, které vám pomohou toto období překlenout, než úzkost zapíjet alkoholem. Zkuste toto období využít jakýmkoliv způsobem ve váš prospěch. Věnovat se více sami sobě navzájem, trávit společný čas příjemnými aktivitami, začít si doma péct chleba, konečně vymalovat...u každého to může být něco jiného, ale za čas třeba budete vzpomínat na období pandemie jako na hezkou část vašeho života. Doufejme v to. 
Neschopenku pro karanténu vám vystavíme po telefonu, do ordinace nechoďte. Velkou část můžeme vyřídit elektronicky, e-recepty, neschopenky ...
To se týká i ordinace jiných lékařů, které zastupuji. Situace se může změnit každou hodinou....
 
 
STOP stav přijímání nových pacientů. Kapacita naší ordinace je v tuto chvíli víceméně naplněna. Pokud bychom nabírali dále, již nemůžeme zajistit dostatečný komfort pro Vás, naše pacienty. Prodloužily by se čekací doby na vyšetření i v čekárně, atd. Někteří pacienti samozřejmě také odcházejí, ať k jiným lékařům nebo nás opouštějí naždy, pak lze v ojedinělých případech přibrat nového pacienta. Děkuji za pochopení. 

 

Doporučuji pro ty z vás, kteří chcete více informací o očkování do zahraničí tyto stránky: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/ockovani-na-cesty

 

 

 


Fotogalerie: Aktuality

/album/fotogalerie-aktuality/img-20161130-131947-jpg/

——————————


Kontakt

MUDr. Eva Málková

Nerudova 1093
Kralupy nad Vltavou
27801


315725210